Na horách má fúkať silný vietor, meteorológovia vydali aj výstrahu druhého stupňa

Slovensko Správy

30.12.2019 (Webnoviny.sk) – V okresoch Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad hrozí v utorok vietor v horách. Výstrahu 2. stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) od utorka od 12:00 do stredy do 09:00.

Na horách vo vrcholových a hrebeňových polohách nad cca 1 800 metrov sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 135 – 160 km/h. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ varujú meteorológovia.

V uvedených okresoch, ako aj v okresoch Banská Bystrica, Turčianske Teplice, Martin, Ružomberok, Žilina, Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo platí aj výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách. Tú vydal SHMÚ od polnoci z utorka na stredu do stredy 09:00.

Na horách v polohách nad pásmom lesa sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 110 – 135 km/h,“ uvádzajú meteorológovia.

Viac k témam: počasie, silný vietor, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na horách má fúkať silný vietor, meteorológovia vydali aj výstrahu druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.