Muža zastavila policajná hliadka a skončil v cele, za volant si sadol s viac ako 3,5 promile

Slovensko Správy

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 42-ročného muža z Hrachova (okres Rimavská Sobota), ktorého v utorok večer na osobnom aute v obci Veľký Blh v Rimavskosobotskom okrese zastavila policajná hliadka.

„Policajti ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol a jej výsledok bol pozitívny. Pri prvej skúške nafúkal 3 promile a pri opakovanej dychovej skúške až 3,54 promile. Vodič skončil v policajnej cele a po vykonaní procesných úkonov bol spracovaný podnet na super rýchle konanie,“ popisuje udalosť na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia.

V minulom týždni policajti v Banskobystrickom kraji prichytili 60 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu, z toho 14 bolo trestných činov, 22 priestupkov u vodičov automobilov a 24 priestupkov u cyklistov, pričom v štyroch prípadoch bol zistený alkohol u vodičov, ktorí zavinili dopravnú nehodu.

Viac k témam: alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Muža zastavila policajná hliadka a skončil v cele, za volant si sadol s viac ako 3,5 promile © SITA Všetky práva vyhradené.