Muž obvinený z úkladnej vraždy manželky pôjde do väzby, rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd

Slovensko Správy

1.5.2020 (Webnoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica dnes rozhodol o vzatí do väzby Erika K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

„Dôvodom väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie je právoplatné, prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť,“ dodala.

Úkladná vražda manželky

Polícia 30. apríla v rámci akcie Kamiben obvinila v prípade úkladnej vraždy Erika K., ktorý mal 3. marca 2020 usmrtiť svoju manželku. Polícia o tom informovala prostredníctvom statusu na sociálnej sieti.

Obvinený mal manželku násilím vtlačiť do svojho auta a odviezť z Richnavy. V obci Kluknava mal odbočiť na lesnú cestu, tam obeť usmrtiť pripraveným nožom, a potom telo opäť naložiť do auta a previezť k rybníku v obci Nižný Žipov v trebišovskom okrese.

Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu zakopať telo nebohej v stromovitom poraste pri ceste do obce Hrčeľ.

Polícia už našla telo

Policajti telo našli v stredu 29. apríla 2020 pri obhliadke miesta činu na základe operatívnej činnosti, ako aj výsluchu svedkov. Vyšetrovanie pokračuje ďalej, páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Viac k témam: úkladná vražda, väzenie, vrah, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž obvinený z úkladnej vraždy manželky pôjde do väzby, rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd © SITA Všetky práva vyhradené.