Muž namiesto platenia pobodal čašníčku, tá skončila v umelom spánku

Správy Svet

24.12.2019 (Webnoviny.sk) – Pražská polícia vyšetruje prepadnutie v bare v mestskej štvrti Smíchov. Štyridsaťpäťročný muž tam odmietol zaplatiť, čašníčku napadol nožom a obral o peniaze. Žena skončila s vážnymi zraneniami v umelom spánku. Polícia predpokladá, že páchateľ už má na svedomí dve prepadnutia z minulého týždňa.

Podľa hovorcu pražskej polície sa pondelkové prepadnutie odohralo približne o pol piatej popoludní. „Zatiaľ neznámy páchateľ zaútočil na servírku potom, čo po ňom žiadala zaplatenie útraty. Napadol ju nožom a následne jej odcudzil peňaženku s tržbou, kde bolo niekoľko tisíc korún. Potom z miesta utiekol,“ povedal Jan Daněk portálu iDNES.cz.

Dobodaná servírka skončila v nemocnici. „Poškodená skončila vo vážnom stave s mnohonásobnými zraneniami v umelom spánku,“ informovali policajti. Kriminalisti teraz zisťujú okolnosti incidentu. Pracujú s možnosťou, že páchateľom je rovnaký muž, ktorý vo štvrtok večer prepadol kvetinárstvo a v utorok 80-ročného seniora. Potvrdiť to však zatiaľ nemôžem, uviedol Daněk.

Viac k témam: napadnutie, Praha, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž namiesto platenia pobodal čašníčku, tá skončila v umelom spánku © SITA Všetky práva vyhradené.