Muž, ktorý na Silvestra strieľal v Seredi, má na krku obvinenie (foto)

Slovensko Správy

8.1.2020 (Webnoviny.sk) – Prípad streľby počas silvestrovských osláv v Seredi skončil obvinením. Ako informovala trnavská krajská polícia, 30-ročného muža, ktorý strieľal na Vinárskej ulici, kde sa konal oficiálny program, obvinili z výtržníctva.

Vystrieľal desiatky nábojov

Na miesto si priniesol expanzný samopal vzor 58 a pištoľ Glock 20. Zo samopalu najprv vystrieľal dva zásobníky do vzduchu a potom vytiahol spoza pása pištoľ a aj z tej vystrelil do vzduchu.

Po streľbe odišiel do bytového domu, kde odložil zbrane a vrátil sa naspäť. Na mieste vystrieľal minimálne 49 nábojov zo samopalu a dva z pištole.

Zaistili zbrane aj stovky nábojov

Ako uviedla polícia, do tohto samopalu, ktorý je možné zakúpiť, sa nedá vložiť ostré strelivo, ale len slepé náboje. Je však schopný strieľať dávkami. Za výtržnosť závažnejším spôsobom konania mu hrozí trest na šesť mesiacov až tri roky.

Muža policajti predviedli na oddelenie na Nový rok. Tvrdil, že bol značne opitý a nepamätá si, čo v noci robil a ani to, či strieľal zo zbraní.

Policajti zaistili 10 zbraní v legálnej držbe, deväť evidenčných kariet k zbraniam, zbrojný preukaz a viac ako 700 nábojov rôzneho kalibru. Všetky zaistené zbrane a munícia sa podrobia expertíze na Kriminalisticko-expertíznom ústave PZ.

Viac k témam: Silvester, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž, ktorý na Silvestra strieľal v Seredi, má na krku obvinenie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.