Ministerstvo zahraničia bude zamestnancov počas tretej vlny rotovať, prísnejšie bude fungovať aj Korčok

Slovensko Správy

20.8.2021 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie plní nevyhnutné úlohy pre oblasť zahraničnej politiky a vzťahov Slovenskej republiky k ostatným štátom, medzinárodným organizáciám a zoskupeniam.

Chod ministerstva sa počas tretej vlny pandémie ochorenia COVID-19 s plnohodnotnou funkčnosťou každého útvaru zabezpečí formou rotácie zamestnancov počas dlhšieho časového okna. Pre agentúru SITA to uviedol Juraj Tomaga, hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viac o téme: Koronavírus

V prísnejšom režime bude nastavená aj práca samotného ministra Ivana Korčoka (nom. SaS). „Týka sa to napríklad obmedzenia fyzickej prítomnosti, respektíve rotácie zamestnancov na home office, avšak len v takej miere, aby bolo zabezpečené efektívne plnenie úloh ministra,“ uvádza Tomaga. Zamestnanci, ktorí budú vykonávať prácu z domu budú mať na takúto formu práce zabezpečené relevantné technické vybavenie.

Návštevy a prijatia ministra doma či v zahraničí budú podľa rezortu diplomacie vyhodnocované individuálne podľa aktuálnych rizík súvisiacich s ochorením COVID-19. V prípade zhoršujúceho sa stavu počet stretnutí na ministerskej úrovni môže poklesnúť. Rovnako tomu bolo aj počas predošlých vĺn pandémie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia bude zamestnancov počas tretej vlny rotovať, prísnejšie bude fungovať aj Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.