Ministerstvo financií odvolalo zadržaného Barcziho z postu šéfa Tiposu

Slovensko Správy

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Políciou zadržaný Ján Barczi už nie je šéfom národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Ministerstvo financií SR, ktoré je v stopercentnej štátnej akciovke vykonávateľom akcionárskych práv, ho totiž na základe posledných informácií odvolalo z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Tiposu.

„Fungovanie spoločnosti pokračuje v normálnom režime, o čom svedčí aj dnešné riadne rokovanie predstavenstva,“ dodala hovorkyňa rezortu financií Alexandra Gogová.

V prípade národnej lotériovej spoločnosti Tipos pritom vo štvrtok padli prvé obvinenia. Ako prostredníctvom sociálnych sietí informovala polícia, v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prokurátorovi úradu špeciálnej prokuratúry predložil podnet na ich vzatie do väzby.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala tento týždeň v utorok priamo v bratislavskom sídle spoločnosti Tipos, kde vykonávala zaisťovacie úkony. Ministerstvo financií SR, ako vykonávateľ akcionárskych práv v štátnej akciovke, ako ani samotná spoločnosť Tipos, celú situáciu nekomentujú.

Viac k témam: pranie špinavých peňazí, Tipos
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo financií odvolalo zadržaného Barcziho z postu šéfa Tiposu © SITA Všetky práva vyhradené.