Minister obrany Jaroslav Naď predstavil dokument o Komplexnom hodnotení obrany, hovoril o stave aj víziách

Slovensko Správy

5.7.2020 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď (OĽaNO) tento týždeň predstavil poslancom dokument o Komplexnom hodnotení obrany. Na Výbore pre obranu a bezpečnosť minister hovoril o stave rezortu obrany, o jeho víziách a cieľoch. Informoval o tom Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

Šéf rezortu kritizoval predchádzajúce vlády, že od roku 2012 dokument nezmyselne utajovali a verejnosť nemala možnosť dozvedieť sa o niektorých alarmujúcich skutočnosťou.

Odtajnený dokument

Ako minister by som nemal možnosť získať podporu pre ťažké aj finančne náročnejšie rozhodnutia, ktoré nás čakajú, preto som dokument odtajnil. Verím, že tento krok pomôže k férovej debate s politickými predstaviteľmi naprieč všetkými stranami,“ pokračoval Naď.

Minister tiež uviedol, že otvorene postupovali aj pri revízii výdavkov na obranu, ktorú tento týždeň schválila vláda.

Spoločná konferencia

Pri hodnotení tohto týždňa vyzdvihol šéf rezortu obrany aj stretnutie s predstaviteľmi mimovládneho sektora, analytikmi a zástupcami slovenského obranného priemyslu na konferencii Spoločne o bezpečnosti a obrane, ktorá sa konala v Beladiciach (okr. Zlaté Moravce).

Hlavnou témou stretnutia bola pandémia ochorenia Covid-19 a to, ako zmenila pohľad na bezpečnosť. Na konferencií sa zúčastnil aj minister financií Eduard Heger, minister vnútra Roman Mikulec, minister zahraničných vecí Ivan Korčok aj minister dopravy Andrej Doležal.

Viac k témam: minister obrany SR, Spoločne o bezpečnosti a obrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister obrany Jaroslav Naď predstavil dokument o Komplexnom hodnotení obrany, hovoril o stave aj víziách © SITA Všetky práva vyhradené.