Mimoriadnu schôdzu v parlamente neotvorili, progresívci chcú podať ústavnú sťažnosť

Slovensko Správy

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mimoriadna 54. schôdza Národnej rady SR o návrhoch zákonov v prvom čítaní, na ktorú vyzbierala opozícia 50 podpisov, sa konať nebude. Za schválenie programu schôdze nehlasoval dostatočný počet poslancov. Za bolo iba 56 zo 118 prítomných poslancov.

Poslanci parlamentu schválili minulý týždeň v utorok procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, na základe ktorého vypustili z programu 53. schôdze parlamentu drvivú väčšinu návrhov zákonov v prvom čítaní.

Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na diskusiu k štátnemu rozpočtu, ktorý plénum v utorok schválilo. Predseda Smeru-SD predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásila, že ak vládna koalícia zablokuje prerokovanie opozičných návrhov, podá ústavnú sťažnosť.

Viac k témam: predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoriadnu schôdzu v parlamente neotvorili, progresívci chcú podať ústavnú sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.