Mimoriadna situácia na území mesta Prešov po výbuchu plynu v bytovke je odvolaná

Slovensko Správy

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová odvolala v utorok o 17.00 hod. mimoriadnu situáciu na území mesta, ktorú vyhlásila vlani 6. decembra o 12.35 po výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici 7. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, mimoriadnu situáciu odvolala primátorka ako predsedníčka krízového štábu mesta Prešov z dôvodu, že pominuli všetky okolnosti ohrozujúce život, zdravie a majetok občanov a životné prostredie.

Mimoriadna situácia súvisela s tragickým výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici. Bezprostredne po výbuchu sa začali vykonávať záchranné práce za účelom odstránenia následkov mimoriadnej udalosti. V súčasnosti sú všetky záchranné práce ukončené,“ informoval Tomek.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

Ako dodal, mesto aktuálne čaká na dodanie faktúr od subjektov, ktoré sa podieľali na záchranných prácach. Následne budú všetky predmetné faktúry predložené na verifikáciu Okresnému úradu v Prešove.

Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, ku ktorému došlo 6. decembra minulého roku, si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Jedna potenciálna obeť je doteraz nezvestná. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky. Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci a horskí záchranári. Poškodený panelák už za pomoci špeciálneho demolačného stroja zbúrali.

Viac k témam: mimoriadna situácia, Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoriadna situácia na území mesta Prešov po výbuchu plynu v bytovke je odvolaná © SITA Všetky práva vyhradené.