Militanti napadli kenskú vojenskú základňu a zničili aj americké vybavenie

Správy Svet

5.1.2020 (Webnoviny.sk) – Militantné hnutie aš-Šabáb napadlo vojenskú základňu v Keni, ktorú využívajú domáci aj americkí vojaci. Predstavitelia tamojšej armády uviedli, že útok odrazili, zabili štyroch nepriateľov a piatich zatkli.

Svedkovia povedali, že nad základňou videli čierny dym, miestni obyvatelia hovoria o explózii auta. Veliteľstvo amerických ozbrojených síl pre Afriku (AFRICOM) potvrdilo informácie o útoku v Camp Simba, kde sa podľa Pentagonu nachádza približne sto Američanov.

Militantné hnutie aš-Šabáb v uplynulých týždňoch zvýšilo počet útokov v Keni, ktorá do Somálska poslala svojich vojakov. Militanti prisľúbili, že sa kenskej vláde za tento krok pomstia. Zástupcovia hnutia v nedeľu uviedli, že zasiahli spomínanú základňu a zničili americké vybavenie, vrátane lietadla.

Kenská armáda reagovala, že „v dôsledku neúspešného útoku na základni vypukol požiar, ktorý zasiahol palivové nádrže“. Agentúra AP mala možnosť nahliadnuť do policajného spisu, v ktorom uvádzajú, že militanti zničili americké a kenské lietadlo, dve americké helikoptéry a niekoľko amerických vozidiel.

Viac k témam: americkí vojaci, islamistická skupina Aš-Šabáb, vojenská základňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Militanti napadli kenskú vojenskú základňu a zničili aj americké vybavenie © SITA Všetky práva vyhradené.