Matovič: Prevádzky by sa ešte otvárať nemali a zákaz vychádzania bude zrejme platiť v noci

Slovensko Správy

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prevádzky by sa v najbližších týždňoch otvárať nemali. Pred stretnutím so zástupcami odvetví postihnutých pandémiou to povedal predseda vlády Igor Matovič. Ako uviedol, na stretnutie nejde s pravidlami, chce, aby sa s dotknutými prevádzkami viedla poctivá diskusia.

„Budeme sa rozprávať o tom, ako každá dotknutá oblasť chce pridať ruku k dielu k tomu, aby sme mohli mať väčšiu mieru slobody,“ povedal premiér.

Viac o téme: Koronavírus

Doplnil, že situácia nie je z epidemiologického hľadiska rovnaká pri otváraní všetkých prevádzok. „Je rozdiel medzi prevádzkami, kde ľudia sedia v bezpečnej vzdialenosti a v rúšku, a prevádzkami, kde sedia bez rúška a cudzí ľudia vedľa seba, čo je napríklad v reštaurácii, ale o tom dnešná debata bude,“ konštatoval.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zákaz vychádzania bude po novom platiť v noci. Ako uviedol Matovič, v pondelok o tom jednohlasne rozhodol Ústredný krízový štáb. Zákaz vychádzania by mal po novom platiť od 23:00 do 5:00 s výnimkami cesty do alebo z práce či k lekárovi.

Premiér tiež doplnil, že certifikáty o absolvovaní testu na koronavírus sa budú vyžadovať do konca tohto týždňa, a teda do nedele večera. Dôvodom je, že počas najbližšieho víkendu nebude prebiehať ďalšie kolo plošného testovania.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, núdzový stav, premiér Slovenskej republiky, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: Prevádzky by sa ešte otvárať nemali a zákaz vychádzania bude zrejme platiť v noci © SITA Všetky práva vyhradené.