Matovič: Odložíme spory aj čistky, nemáme krvavé oči. Koronavírus otupuje ostrý slovník politikov

Slovensko Správy

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ustanovujúcu schôdzu nového parlamentu zvolala prezidentka Zuzana Čaputová na 20. marca 2020. Uskutoční sa však za prísnych hygienických opatrení. V ten istý deň dosluhujúca vláda podá demisiu, nová nastúpi do úradu v sobotu 21. marca.

„Som rada za veľkorysosť, ktorú obaja páni prejavili,“ povedala prezidentka po stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim a dezignovaným predsedom vlády Igorom Matovičom.

„Výmena vlád prebehne slušne a na úrovni, ako sa to v 21. storočí patrí. Úrady odovzdáme v plnom chode,“ povedal Peter Pellegrini, ktorý zároveň prisľúbil novej vláde plnú súčinnosť, aby sa zachovala kontinuita.

„Odložíme spory, nebudeme mať krvavé oči a nebudeme robiť čistky. Sme v dobe, kedy politika ide bokom,“ avizoval nastupujúci premiér Igor Matovič.

Prezidentka potvrdila, že už má kompletný zoznam mien nových ministrov vrátane šéfa SIS.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: Odložíme spory aj čistky, nemáme krvavé oči. Koronavírus otupuje ostrý slovník politikov © SITA Všetky práva vyhradené.