Matovič ide opäť do paláca, prezidentka Čaputová lídra hnutia OĽaNO poverí zostavením vlády

Slovensko Správy

4.3.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu poverí lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča zostavením vlády. Svoje rozhodnutie oznámila po tom, čo sa v utorok stretla s triom Andrej Kiska (Za ľudí), Richard Sulík (Sloboda a Solidarita) a Boris Kollár (Sme rodina), ktoré by mala spoločne s Matovičom tvoriť štvorkoalíciu.

Exprezident Kiska však po stretnutí s Čaputovom vyhlásil, že by uprednostnil vládu bez Kollára. Uvidíme teda, koľko poslancov nakoniec koalícia bude mať.

Viac o stretnutí: Čaputová – Kiska

Viac o stretnutí: Čaputová – Sulík

Viac o stretnutí: Čaputová – Kollár

Podľa oficiálnych výsledkov volieb by koalícia strán OĽaNO, Sloboda a solidarita (SaS) a Za ľudí mali 78 kresiel v parlamente. Matovič však chce vládnuť s ústavnou väčšinou, na čo potrebuje Kollárovo hnutie Sme rodina. S ním by mala nová koalícia v parlamente ústavnú väčšinu, a teda 95 kresiel.

S Kollárom rokoval Matovič v pondelok 2. marca, s lídrom SaS Richardom Sulíkom to stihol ešte v nedeľu 1. marca. S Kiskom sa stretol v utorok na obed. U prezidentky bol líder OĽaNO prvýkrát v pondelok 2. marca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Parlamentné voľby 2020 na Slovensku (fotografie)

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), prezident SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič ide opäť do paláca, prezidentka Čaputová lídra hnutia OĽaNO poverí zostavením vlády © SITA Všetky práva vyhradené.