Makó končí vo svojej funkcii, šéfa kriminálky na finančnej správe spájali s bödörovcami

Slovensko Správy

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Ľudovít Makó končí ako šéf Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Ako informovala finančná správa, v stredu ho jej prezidentka Lenka Wittenbergerová odvolala z funkcie. Makó končí na poste riaditeľa KÚFS s účinnosťou od 2. júna.

„Za jeho prácu a výsledky, ktoré KÚFS pod jeho vedením dosiahol, mu patrí poďakovanie,“ píše sa vo vyhlásení finančnej správy. Dôvod odvolania finančná správa nekonkretizovala.

Končiaci šéf kriminálneho úradu finančnej správy bol pritom často terčom kritiky predstaviteľov bývalej opozície a súčasnej vládnej koalície.

Spájaný bol aj s bödörovcami, čo však sám vlani odmietol so slovami, že žiadne dôkazy, ktoré by to dokazovali, neexistujú a ani nebudú.

K jeho odvolaniu už počas predchádzajúceho volebného obdobia vyzývali tak predstavitelia koaličnej strany Sloboda a Solidarita, ako aj hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Viac k témam: odvolanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Makó končí vo svojej funkcii, šéfa kriminálky na finančnej správe spájali s bödörovcami © SITA Všetky práva vyhradené.