Lukašenko trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse sú len „davovou psychózou“

Správy Svet

8.4.2020 (Webnoviny.sk) – Bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi zrejme k titulu posledného európskeho diktátora, ktorým ho už takmer dvadsať rokov častujú zahraničné médiá, pribudne aj titul posledného európskeho lídra, ktorý odmieta zareagovať na pandémiu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenia podľa prezidenta nie sú potrebné

V krajine vo štvrtok pribudlo ďalších 205 ľudí s pozitívnymi testami na koronavírus, čím ich celkový počet stúpol nad tisíc, no Lukašenko stále trvá na tom, že na zvládnutie situácie nie je potrebné prijímať žiadne špeciálne opatrenia. V krajine pritom na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, zomrelo už trinásť ľudí.

V Bielorusku život funguje naďalej presne tak, ako predtým, nikto nehovorí o zákaze vychádzania ani obmedzení stretávania sa s inými ľuďmi.

Naopak, ulice sú plné ľudí, rovnako ako kedykoľvek predtým, konajú sa kultúrne podujatia a pokračujú aj športové súťaže, čím sa napríklad bieloruská futbalová liga stala veľkou celosvetovou raritou a majú o ňu záujem aj zahraničné televízie.

Koronavírus považuje za „davovú psychózu“

Otvorené sú naďalej aj všetky podniky a prevádzky vrátane reštaurácií a barov, ktoré sú v iných európskych krajinách a tiež v Rusku už niekoľko týždňov zatvorené.

Lukašenko stále trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse v zahraničí sú len „davovou psychózou“.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse sú len „davovou psychózou“ © SITA Všetky práva vyhradené.