Lučanský a Mikulec navštívili rómske osady, riešili aj vydávanie sociálnych dávok cez Slovenskú poštu

Slovensko Správy

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Situácia v rómskych osadách je v súvislosti s pandémiou koronavírusu momentálne pokojná. Ako ďalej na sociálne sieti uvádza Policajný zbor SR, skonštatoval to pri piatkovej návšteve osád na východnom Slovensku policajný prezident Milan Lučanský. Ten osady navštívil spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO).

„Prišli sme sem preto, aby sme spoločne so Slovenskou poštou našli najbezpečnejšie riešenie počas vydávania sociálnych dávok od budúceho týždňa. Polícia bude pracovať podobne ako minulý mesiac. Spoločne s vojakmi budeme dozerať na rozostupy, používanie bezpečnostných pomôcok a najmä, aby nedošlo k porušeniu verejného poriadku,“ povedal Lučanský.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že Rómovia si po dávky nepôjdu na poštu, ale využijú mobilné kancelárie v podobe unimobuniek.

Vláda SR v snahe o zastavenie šírenia koronavírusu rozhodla ešte pred veľkonočnými sviatkami o uzavretí piatich osád v okrese Spišská Nová Ves. Konkrétne ide o tri lokality v rámci mesta Krompachy a obce Bystrany a Žehra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Lučanský a Mikulec navštívili rómske osady, riešili aj vydávanie sociálnych dávok cez Slovenskú poštu © SITA Všetky práva vyhradené.