Lidl je podľa Finančnej správy naďalej najlepším daňovníkom roka

Slovensko Správy

30.12.2019 (Webnoviny.sk) – Finančná správa udeľovala ocenenie Merkúr po šiestykrát. Päťkrát si prvenstvo odniesol Lidl, okrem posledných štyroch ročníkov zvíťazil aj v roku 2013.

Žiadny dlh na daniach, žiadne nálezy z daňových kontrol nad 10 000 eur a žiadne porušenia zákona o elektronických registračných pokladniciach, takto vníma štát činnosť Lidla na Slovensku. Dôkazom je už v poradí piate ocenenie Merkúr, ktoré od Finančnej správy získala spoločnosť CE Beteiligungs-GmbH, na Slovensku činná prostredníctvom firmy Lidl Slovenská republika, v.o.s.

V súvislosti s činnosťou Lidl Slovenská republika a na základe dosiahnutého zisku v obchodnom roku 2018 (marec 2018 – február 2019) zaplatil spoločník do štátneho rozpočtu korporátnu daň vo výške takmer 24 000 0000 €.  Tradícia tohto ocenenia siaha do roku 2013 a Lidl ho získal už piaty raz. Merkúra sa udeľuje nielen na základe výšky dane, ale aj za dobrú daňovú disciplínu.

„Vždy a v plnej miere si ctíme a dodržiavame zákony. Na Slovensku sme už viac ako pätnásť rokov, Lidl je stabilnou a dynamicky rastúcou firmou a našu prítomnosť na trhu vnímame ako dlhodobú. Chceme, aby naše pôsobenie bolo prínosné nielen pre zákazníkov, zamestnancov a dodávateľov, ale aj pre štát a teda všetkých obyvateľov Slovenska. Je preto pre nás samozrejmé, že daňové povinnosti si plníme na Slovensku. Sme hrdým, teraz už päťnásobným, daňovníkom roka,“ uviedla Katarína Matejovie, konateľka Lidl Slovenská republika, v.o.s.

CE Beteiligungs-GmbH získala Merkúra ako najlepší platiteľ danej z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2018 spomedzi všetkých spoločností registrovaných na Daňovom úrade Bratislava.

Inzercia

Viac k témam: Lidl, Merkúr, ocenenie, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Lidl je podľa Finančnej správy naďalej najlepším daňovníkom roka © SITA Všetky práva vyhradené.