Letná dovolenka v Grécku, krajina zverejnila zoznam štátov, z ktorých privíta potenciálnych turistov

Správy Svet

29.5.2020 (Webnoviny.sk) – Grécko v piatok zverejnilo zoznam 29 krajín, z ktorých od 15. júna privíta potenciálnych turistov. Ministerstvo turizmu uviedlo, že návštevníci z týchto štátov budú smieť pricestovať priamymi letmi do Atén a severného mesta Solún.

Viac o téme: Koronavírus

Zoznam plánujú od 1. júla rozšíriť aj o ďalšie krajiny, spresnilo ministerstvo.

Na zozname je aj Slovensko

Na zozname krajín figuruje Albánsko, Austrália, Rakúsko, Severné Macedónsko, Bulharsko, Nemecko, Dánsko, Švajčiarsko, Estónsko, Japonsko, Izrael, Čína, Chorvátsko, Cyprus, Lotyšsko, Libanon, Nový Zéland, Litva, Malta, Čierna Hora, Nórsko, Južná Kórea, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika a Fínsko.

Návštevníkov, ktorí z týchto štátov pricestujú, by však mohli podrobiť námatkovým testom na koronavírus, dodalo ministerstvo.

Pokus o záchranu tohtoročnej sezóny

Turizmus a súvisiace odvetvia tvoria približne 20 percent gréckej ekonomiky a vláda sa preto usiluje o to, aby sčasti zachránila tohoročnú turistickú sezónu. Grécko aktuálne registruje vyše 2 900 nakazených a 175 obetí koronavírusu.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus, turisti, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná dovolenka v Grécku, krajina zverejnila zoznam štátov, z ktorých privíta potenciálnych turistov © SITA Všetky práva vyhradené.