Leteckí záchranári z Popradu pomáhali poľskej turistke, ktorú pod Rysmi zasypala lavína

Slovensko Správy

23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Leteckí záchranári z Popradu boli v sobotu popoludní požiadaní o pomoc pri záchrannej akcii vo Vysokých Tatrách. Išlo o turistku, ktorú pod Rysmi z poľskej strany zasypala lavína. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

„Lekár bol po prílete k miestu určenia do terénu vysadený pomocou techniky palubného navijaka. Pre hrozbu ďalšieho zosuvu snehu museli záchranári 39-ročnú poľskú turistku s poraneným pravým bedrom z miesta urýchlene evakuovať, pričom práve počas evakuácie sa strhla ďalšia masa snehu,“ priblížila Hopjaková.

Ako ďalej uviedla, nikto ďalší neutrpel žiadne poranenia. „Počas medzipristátia preložili záchranári zranenú ženu na palubu vrtuľníka a letecky transportovali do nemocnice v Zakopanom. Po odovzdaní pacientky do starostlivosti lekárom sa posádka vrátila späť na svoju základňu v Poprade,“ dodala hovorkyňa.

Viac k témam: leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári z Popradu pomáhali poľskej turistke, ktorú pod Rysmi zasypala lavína © SITA Všetky práva vyhradené.