Lajčákovo ministerstvo neodporúča Slovákom cestovať, návrat domov môže byť ohrozený

Slovensko Správy

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča Slovákom kamkoľvek cestovať. Podľa rezortu totiž hrozí, že ich návrat domov môže byť ohrozený. Ministerstvo o tom agentúru SITA informovalo cez tlačový odbor, momentálne platí tretí stupeň rizikového cestovania.

Krajiny prijímajú prísne opatrenia

Opatrenia súvisia s novým koronavírusom. Slovensko zatiaľ na svojom území eviduje 72 ochorení. Po pondelkovom rokovaní ústredného krízového štábu to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom SR necestovať do žiadnej krajiny sveta. V súvislosti s dynamickým šírením pandémie infekčného ochorenia spôsobeného koronavírusom vo všetkých krajinách sveta dochádza k prijímaniu prísnych reštrikčných bezpečnostných a zdravotných opatrení krajín spojených s obmedzeniami, respektíve zákazom vstupov do krajín, prechodom štátnych hraníc, funkčnosťou medzinárodného ale aj vnútroštátneho leteckého, vlakového, autobusového a lodného spojenia,“ uvádza ministerstvo.

Musia absolvovať povinnú karanténu

V súvislosti s opatreniami, ktoré zavádzajú viaceré krajiny, hrozí podľa rezortu, že by mohol byť ohrozený návrat ľudí, ktorí by vycestovali.

Viac k téme Koronavírus

„Z dôvodu nepredvídateľného vývoja prijímania opatrení krajín sveta sa občan Slovenskej republiky, v prípade vycestovania do zahraničia, vystavuje reálnemu riziku nemožnosti alebo obmedzeniam možností návratu zo zahraničia,“ dodal rezort v stanovisku.

Ministerstvo tiež pripomína, že od utorkového rána platí, že Slováci, ktorí sa vrátia organizovane v skupinách zo zahraničia, musia absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu v štátnom zariadení.

Viac k témam: Koronavírus, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Lajčákovo ministerstvo neodporúča Slovákom cestovať, návrat domov môže byť ohrozený © SITA Všetky práva vyhradené.