Kotlebovcov nechcú v kultúrnom dome v Myjave, petíciu už podpísali stovky ľudí

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Petíciu proti poskytnutiu priestorov Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave na míting strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko podporilo v priebehu jedného dňa už viac ako 600 ľudí. Marian Kotleba a ďalší predstavitelia strany sa plánujú s obyvateľmi Myjavy stretnúť v utorok 3. decembra. V pozvánke sľubujú príjemnú atmosféru, odbornú diskusiu a profesionálnu organizáciu.

„Apelujeme na vás ako zástupcov reprezentujúcich toto mesto a jeho bohatú históriu boja proti útlaku, nerozlučne spojeného s odkazom SNP, ktorý táto strana cynicky považuje za čierne miesto našej histórie, aby ste prehodnotili konanie tohto podujatia vo vašich a teda aj našich priestoroch,“ píše sa v petícii, ktorá je adresovaná predstaviteľom mesta Myjava. Iniciátorom petície je Filip Rúsek, spustil ju v utorok popoludní.

„Vedenie mesta Myjava nemá dôvod nesúhlasiť s komerčným prenájmom priestorov pre riadne zaregistrované politické strany, ktoré sa budú uchádzať o hlasy voličov v blížiacich sa parlamentných voľbách. Čo však neznamená, že sa stotožňuje s ich myšlienkami a názormi,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Myjavy Tomáš Marek.

Dodal, že komerčný prenájom priestorov kultúrneho domu podľa platného cenníka zabezpečuje správca budovy, v tomto prípade spoločnosť Správa majetku mesta Myjava.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebovcov nechcú v kultúrnom dome v Myjave, petíciu už podpísali stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.