Kotlebovci trvajú na nominácii svojho šéfa na post predsedu výboru, koalícia nemôže kádrovať ľudí

Slovensko Správy

27.3.2020 (Webnoviny.sk) – Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) trvá na nominácii svojho predsedu Mariana Kotlebu na post lídra predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Agentúru SITA o tom informoval hovorca strany a poslanec Národnej rady SR Ondrej Ďurica.

Kotleba v dvoch voľbách neuspel

Poslanci parlamentu ani v dvoch voľbách nezvolili Kotlebu do funkcie predsedu výboru. Problém s jeho nomináciou mali predovšetkým koaličné strany. Ďalšia voľba sa uskutoční na najbližšej parlamentnej schôdzi, ktorej termín zatiaľ nie je známy.

Ďurica zdôraznil, že na poslaneckom grémiu bolo za účasti terajšej koalície dohodnuté rozdelenie výborov.

„Koalícia vyslovila svoju jedinú podmienku, že ĽSNS nemôže mať svojho predsedu v zahraničnom výbore a vo výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny. Túto podmienku sme akceptovali. Žiadna iná podmienka na nás počas grémia nebola vznesená,“ priblížil hovorca ĽSNS.

Na nominácii Kotlebu trvajú

Ako ďalej uviedol, „ak si vládna koalícia ctí parlamentnú demokraciu, nemôže kádrovať ľudí a dávať si neustále podmienky o personálnom obsadení výboru, ktorý patrí opozícii“.

„Trváme na nominácii Mariana Kotlebu na post predsedu výboru na kontrolu Vojenského obranného spravodajstva. Nebudeme ustupovať a podporovať nedemokratické pokusy o umlčanie opozície,“ uzavrel Ďurica.

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku sedem v prospech koalície. Ďalší kandidát ĽSNS Martin Beluský bol zvolený za predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ).

Viac k témam: výbor NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebovci trvajú na nominácii svojho šéfa na post predsedu výboru, koalícia nemôže kádrovať ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.