Kočnera obvinili v kauze Technopol, o ktorej písal aj zavraždený novinár Kuciak

Slovensko Správy

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikateľa Mariana Kočnera obvinila polícia v kauze Technopol. Informáciu portálu Aktuality.sk pre agentúru SITA potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v piatok 13. marca obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku osobu J. D. a M. K.,“ povedal Slivka.

Kauza Technopol sa týkala sporov o majetok v hodnote približne 20 miliónov eur. O akcie spoločnosti Technopol Services sa sporili manželia Pavel a Denisa P.

Záležitosť vyšetrovala aj polícia, ktorá v prípade pôvodne vzniesla obvinenia z krádeže akcií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. O kauze písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak. Pokiaľ ide o účasť Mariana K. na tejto kauze, podľa medializovaných informácií mu prišlo na účet približne pol milióna eur z danej spoločnosti.

Viac k témam: kauza Technopol, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Kočnera obvinili v kauze Technopol, o ktorej písal aj zavraždený novinár Kuciak © SITA Všetky práva vyhradené.