Kočner v motáku z basy dával inštrukcie rodine, fotografiu našla polícia v iPhone jeho dcéry

Slovensko Správy

31.1.2020 (Webnoviny.sk) – Marian Kočner, obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, ani po uväznení nestratil kontrolu nad svojím podnikaním.

Domové prehliadky u Kočnera

Ako informuje spravodajský portál sme.sk, z väzby tajne riadil prevody bytov v lukratívnej časti Bratislavy za stovky tisíc eur a rodinu usmerňoval, ako pri tom postupovať.

Vyplýva to z ďalšieho motáku, ktorého obsah doteraz nebol známy. „Ahojte rodina, pár inštrukcií pre najbližšie obdobie,“ prihovára sa v ňom Kočner.

Ako ďalej spomínaný portál, práve s tými prevodmi a ďalšou ekonomickou trestnou činnosťou súvisia aj štvrtkové domové prehliadky u Kočnera a jeho spolupracovníkov.

Moták nie je datovaný

Trestné stíhanie v súvislosti s prevodmi bytov z motáku začala polícia ešte vlani v novembri, nikto nie je obvinený. Fotografiu motáka o prevode bytov našla polícia v iPhone mladšej dcéry Andrei, ktorý jej vzala 16. októbra 2018.

„Andy, nahradíš ma v spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok. Firma vlastní nehnuteľnosť na Cintorínskej (byty a nebytové priestory), ktoré sa postupne predávajú,“ prináša portál odkaz Kočnera.

Dáta z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ich slovenským médiám na analýzu.

Podľa portálu moták nie je datovaný, ale Kočnerova dcéra si ho mobilom odfotila 5. septembra 2018. Obsah inštrukcií korešponduje s udalosťami, ktoré nasledovali.

Viac k témam: moták, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kočner v motáku z basy dával inštrukcie rodine, fotografiu našla polícia v iPhone jeho dcéry © SITA Všetky práva vyhradené.