Kiskova popularita klesá, Kotleba je dôveryhodnejší ako Fico

Slovensko Správy

9.2.2020 (Webnoviny.sk) – Najpopulárnejšou političkou na Slovensku je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 58 percent Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Prieskum na vzorke 1 013 respondentov bol urobený medzi 15. a 22. januárom.

Druhým najdôveryhodnejší politikom je premiér Peter Pellegrini (Smer- SD), ktorému dôveruje 39 percent opýtaných. Pellegriniho popularita postupne klesá. V júni mu dôverovalo 52 percent opýtaných.

Matovič a Kiska sú na tom rovnako

Tretím je bývalý prezident Andrej Kiska (Za ľudí), ktorému verí 29 percent opýtaných. Aj jeho popularita však dlhodobo klesá. Rovnakú dôveru ako exprezident požíva aj Igor Matovič (29 percent).

V zásade podobné čísla platia aj pri ostatných straníckych lídroch. Za Kiskom nasleduje predseda Sme rodina Boris Kollár (28 percent), líder Progresívneho Slovenska Michal Truban (27 percent) a s 26 percentami bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker (Dobrá voľba).

Fico je až za Kotlebom

Zhodne po 22 percentách majú predsedovia strán Miroslav Beblavý (Spolu-občianska demokracia), Andrej Danko (SNS) a Marián Kotleba (ĽSNS).

Približne dvadsať percent ľudí dôveruje predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi (20 percent) a šéfovi Smeru Robertovi Ficovi (19 percent). Zo strán, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu najmenej ľudí dôveruje Alojzovi Hlinovi (KDH) a Bélovi Bugárovi (Most-Híd). Obom dôveruje 14 percent respondentov

Ľudia sa v prieskume vyjadrovali ku konkrétnym 16 politikom, ktorých mená im anketári prečítali. Pri každom mali označiť, či im dôverujú, nedôverujú, alebo nevedia odpovedať.

Viac k témam: prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiskova popularita klesá, Kotleba je dôveryhodnejší ako Fico © SITA Všetky práva vyhradené.