Kedy budú mať USA vakcínu proti koronavírusu? Experti krotia Trumpov optimizmus

Správy Svet

4.5.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump varoval, že koronavírusu by v Spojených štátoch mohlo podľahnúť až 100-tisíc ľudí. Zároveň opätovne odmietol, že by jeho administratíva reagovala na krízovú situáciu príliš pomaly.

Kedy bude vakcína?

Ochoreniu COVID-19 podľahlo v USA doteraz už viac než 67-tisíc ľudí. Prezident sa však vyjadril optimisticky k vývoju novej vakcíny, pričom naznačil, že k dispozícii by mohla byť už koncom tohto roka.

Viac k téme Koronavírus

Experti však hovoria o 12 až 18 mesiacoch príprav. „Myslím si, že budeme mať vakcínu do konca roka,“ vyhlásil Trump pre televíziu Fox News. „Lekári by povedali, že by som to nemal hovoriť. Hovorím, čo si myslím… Myslím si, že budeme mať vakcínu skôr skôr než neskôr.“

Experti majú iný názor ako Trump

Medzi expertmi, ktorí tento optimistický odhad nezdieľajú, je napríklad doktor Anthony Fauci, popredný americký expert na infekčné ochorenia.

Fauci už skôr povedal, že vývoj vakcíny bude trvať do 18 mesiacov. K tomuto názoru sa prikláňajú aj ďalší odborníci, podľa ktorých je šanca na získanie efektívnej vakcíny alebo liečby v časovom rámci do jedného roka „mimoriadne nízka“.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Kedy budú mať USA vakcínu proti koronavírusu? Experti krotia Trumpov optimizmus © SITA Všetky práva vyhradené.