Katalánski demonštranti zablokovali hlavnú diaľnicu do Francúzska, vysvetlili aj cieľ protestu

Správy Svet

11.11.2019 (Webnoviny.sk) – Katalánski demonštranti nasledovali v pondelok výzvu prokatalánskej undergroundovej skupiny a zablokovali diaľnicu medzi Francúzskom a Španielskom. Katalánske úrady uviedli, že blokáda zasiahla oba smery diaľnice AP7 pri pohraničnom meste La Jonquera.

K akcii sa prihlásila skupina Tsunami Democratic, ktorá má anonymných lídrov a organizuje protesty cez šifrované aplikácie, odkedy v októbri katalánskych separatistických lídrov odsúdili za organizovanie referenda o nezávislosti spred dvoch rokov. Tsunami Democratic v online stanovisku uviedla, že cieľom protestu je „vyzvať medzinárodné spoločenstvo, aby vysvetlilo španielskemu štátu, že jediná cesta je sadnúť si a rokovať„.

Protest nasleduje len deň po parlamentných voľbách v Španielsku, ktoré zrejme vyhrali socialisti premiéra Pedra Sáncheza, no nepodarilo sa im získať parlamentnú väčšinu.

Viac k témam: demonštrácia, Katalánsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Katalánski demonštranti zablokovali hlavnú diaľnicu do Francúzska, vysvetlili aj cieľ protestu © SITA Všetky práva vyhradené.