Kandidátku SNS povedie Danko, do strany vstupuje ministerka Lubyová

Slovensko Správy

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Kandidačnú listinu Slovenskej národnej strany (SNS) do parlamentných volieb 2020 povedie jej predseda Andrej Danko. Oznámil to na utorňajšej tlačovej besede.

Ako dodal, prvá pätnástka by mala byť takmer identická s tým, ako sa poslanci SNS prekrúžkovali do parlamentu. Za nimi budú nasledovať ministri, štátni predstavitelia a primátori či starostovia. Do strany vstupuje ministerka školstva Martina Lubyová.

Na kandidátke len členovia strany

Lubyová vstupom do strany nasleduje ďalších dvoch ministrov za SNS Petra Gajdoša a Gabrielu Matečnú. Pôvodne vstúpili do vlády ako nestraníci.

„Na kandidátke budú len členovia strany. Nečakajte žiadne prekvapenia,“ povedal novinárom šéf národniarov. Dodal, že mu v prvom rade o stabilitu poslaneckého klubu.

S národniarmi rokuje Hlas ľudu

Nezaradený poslanec NR SR a predseda strany Hlas ľudu Peter Marček v utorok povedal, že mimoparlamentná strana Hlas ľudu rokuje s SNS. „Každý má dvere otvorené,“ reagoval Danko.

Politické strany, hnutia a koalície musia podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Voľby budú 29. februára 2020.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidátku SNS povedie Danko, do strany vstupuje ministerka Lubyová © SITA Všetky práva vyhradené.