Kaliňák sa smeje podozreniam o zločineckej skupine na ministerstve vnútra, považuje ich za absolútny nezmysel

Slovensko Správy

19.8.2021 (Webnoviny.sk) – Podozrenia, že na ministerstve vnútra v minulosti existovala zločinecká skupina, ktorá ovplyvňovala tendre, napríklad na hasičské autá, sú podľa bývalého šéfa rezortu Roberta Kaliňáka (Smer-SD) absolútny nezmysel.

Ako vo štvrtok povedal pre médiá, je všeobecne známe, že ministerstvo pod jeho vedením modernizovalo techniku, ktorá zasahuje a pomáha ľuďom. Príkladom je podľa neho aj zásah v Grécku, z ktorého podľa vlastných slov môže mať len radosť.

Netuší, či ho predvolajú

„Ale keď sa niekto snaží na tom postaviť nejaké podvodné konanie alebo podobné veci, tak sa na tom musím len zasmiať,“ uviedol s tým, že spôsob, akým si optimalizovali dane jednotliví podnikatelia je ich problém.

„Možno je to zákonné a možno nezákonné, ale tam prepojenie neexistuje,“ vyhlásil. Kaliňák doplnil, že ešte nevie, či ho vo veci predvolajú vypovedať. „Ale nie je k čomu,“ dodal.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) rozhodol v sobotu 14. augusta o vzatí do väzby štyroch osôb. Tie sú obvinené zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Medzi obvinenými je aj Tiger

Medzi obvinenými, ktorí boli vzatí do väzby, bol aj kajúcnik Peter P. prezývaný Tiger. Ten je známy z viacerých prípadov pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Obvinenie všetkých štyroch osôb má súvisieť so zločineckou skupinou, ktorá v minulosti pôsobila na Ministerstve vnútra SR. Tá údajne zapájala svoje firmy a biele kone do projektov Ministerstva vnútra SR a Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Následne umelo navyšovala ceny projektov o fiktívne tovary a služby na nereálne vysoké čiastky. Nafúknuté sumy mala následne odčerpávať zo systému cez svoje firmy. Takýmto spôsobom mala celkovo z projektov odčerpať sumu 17 miliónov eur.

Viac k témam: hasičská technika, tender, zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliňák sa smeje podozreniam o zločineckej skupine na ministerstve vnútra, považuje ich za absolútny nezmysel © SITA Všetky práva vyhradené.