Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália

Správy Svet

4.7.2020 (Webnoviny.sk) – Indický štát Nágsko zakázal dovoz psieho mäsa, obchodovanie s ním a tiež jeho predaj. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého vláda tohto štátu na severovýchode Indie krok ohlásila po dlhotrvajúcej kampani ochranárov zvierat. Tí rozhodnutie chvália ako významný krok k ukončeniu krutostí páchaných na psoch v Indii.

Niektoré občianske organizácie však zákaz kritizujú ako útok na stravovacie zvyklosti v štáte. Konzumácia psieho mäsa je v častiach Indie zakázaná, no niektoré komunity na severovýchode ho považujú za delikatesu.

Indické štátne médiá informovali, že zákaz nasledoval po tom, ako sa na sociálnych médiách objavili fotografie psov zviazaných vo vreciach na mokrých trhoch, ktoré vyvolali obrovský hnev verejnosti.

Do Nágska každoročne podľa odhadov ilegálne dovezú asi 30-tisíc psov, ktoré potom živé predávajú na mokrých trhoch a následne ich dobijú na smrť drevenými palicami, uvádzajú ochranári. Vláda nezverejnila podrobnosti o tom, ako chcú dohliadať na dodržiavanie zákazu.

Psy okrem Indie konzumujú napríklad aj v Číne, Južnej Kórei a Thajsku.

Viac k témam: ochranári zvierat, psy, týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália © SITA Všetky práva vyhradené.