Je známy termín pojednávania s Marčekom, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka a Kušnírovej

Slovensko Správy

14.2.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom. Ten bol pôvodne stíhaný spolu s Tomášom Szabóm, Alenou Zsuzsovou a podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a ďalších skutkov.

Marček vyčlenený na samostatné konanie

Na pojednávaní 13. januára však obžalovaný priznal, že zastrelil Kuciaka, Kušnírovú ako aj podnikateľa Petra Molnára z Kolárova v roku 2016. O týchto skutkoch Marček, ktorý bol v minulosti príslušníkom Ozbrojených síl SR, vypovedal aj pred súdom.

Senát Špecializovaného trestného súd v Pezinku následne začiatkom februára vyčlenil Marčeka na samostatné konanie. Keďže sa obžalovaný na súde priznal k žalovaným skutkom, súd bude v jeho prípade vykonávať dokazovanie len pokiaľ ide o výšku trestu pre neho.

Postačovať majú dva pojednávacie dni

Predsedníčka senátu Ružena Sabová v tejto súvislosti uviedla, že by na to mali postačovať dva pojednávacie dni. Pojednávanie s Marčekom je vytýčené aj na 15. apríla.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera

Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Je známy termín pojednávania s Marčekom, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka a Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.