Ján podozrieval Noru z nevery, družke hodil do vane elektrický sušič na vlasy

Slovensko Správy

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na šestnásť rokov za pokus o vraždu družky potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 50-ročného Jána P. Obžalovaný v septembri minulého roku v byte v Závadke nad Hronom hodil družke do vane zapnutý elektrický sušič na vlasy. Jeho 42-ročná družka, ktorá sa chystala okúpať, útok prežila. Motívom Jánovho útoku bolo podozrenie, že je mu neverná.

Sušič hodil do vane

Ján s družkou žili sedem rokov vo Spojenom kráľovstve a v čase vražedného útoku boli na Slovensku na dovolenke. Motívom bolo, že Ján našiel v jej mobile komunikáciu s iným mužom a bol presvedčený, že mu bola neverná.

V ten večer sa žena chystala kúpať, spoločné kúpanie muž vraj odmietol. Odsúdený zobral z kúpeľne nepozorovane elektrický sušič na vlasy. Zapojil ho v kuchyni s pomocou predlžovacieho kábla a hodil ho pred družku stojacu vo vani so slovami „skap ty suka“.

Družka po zásahu elektrickým prúdom spadla do vane. Ján po tom, ako sušič odpojil a hodil na zem v kúpeľni, odišiel na pivo a predlžovací kábel cestou hodil do kontajnera.

Nora atak prežila

Keď po návrate zistil, že družka atak prežila, zabúchal susedom na dvere, aby zavolali záchranku. Žena utrpela popáleniny na rôznych častiach tela a poškodenie funkcie srdca, obličiek, pečene a svalov. Na druha sa nesťažovala, poukázala na to, že im na Slovensku kúpil byt a v Británii sa o ňu i jej deti staral.

Ján neskôr tvrdil, že družku nechcel usmrtiť, iba „postrašiť“. Pritom priznal, že vedel o nebezpečenstve používania zapnutého elektrického spotrebiča vo vani. Toto riziko poznala aj Nora a vyhlásila, že sušič vo vani nikdy nepoužívala.

Okresný súd v Banskej Bystrici uznal Jána za vinného z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a uložil mu trest odňatia slobody na šestnásť rokov. Ján sa odvolal s tým, že žiadal prekvalifikovať skutok na ublíženie na zdraví a zmierniť trest. Odvolací senát mu nevyhovel. Predseda senátu hneď nariadil aj výkon trestu. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Viac k témam: útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján podozrieval Noru z nevery, družke hodil do vane elektrický sušič na vlasy © SITA Všetky práva vyhradené.