Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov

Správy Svet

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – Holandská vláda zakázala počas leta organizáciu viacdňových festivalov a sprísnila pravidlá pre ľudí vracajúcich sa z dovoleniek. Rozhodla tak v snahe zabrániť ďalšiemu nárastu šírenia koronavírusu.

Dočasný holandský premiér Mark Rutte nové opatrenia oznámil v pondelok s tým, že i keď denné prírastky nakazených klesajú po tom, ako v tomto mesiaci prekračovali 10-tisíc denne, „situácia zostáva napätá, pretože stále rastú čísla v nemocniciach“.

Odkaz pre organizátorov

O zákaze konania viacdňových festivalov najmenej do 1. septembra podľa neho rozhodli čiastočne z dôvodu logistických ťažkostí, ktoré by predstavovalo testovanie všetkých účastníkov každých 25 hodín. Krok tiež podľa neho dáva jasnú informáciu organizátorom.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda zároveň sprísňuje pravidlá pre dovolenkárov. Po novom sa bude musieť každý nad 12 rokov po návrate z dovolenky preukázať negatívnym testom na koronavírus, potvrdením o dokončenom očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19.

Cez hranice s pokutou

Minister zdravotníctva Hugo de Jonge informoval, že kontroly na hraniciach budú vykonávať mobilné tímy a cestujúci, ktorí sa pri návrate nepreukážu potrebnými dokumentami, dostanú pokuty.

V Holandsku je úplne zaočkovaných necelých 60 percent dospelých a 83,5 percenta dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, festivaly, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *