Hokejisti zo slovenských líg budú pomáhať seniorom s nákupom

Slovensko Správy

20.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s generálnym partnerom Kaufland Slovensko pripravil ďalšiu aktivitu na pomoc tým najzraniteľnejším a vírusom COVID-19 najohrozenejším.

Na začiatku apríla dal zväz spolu so svojím generálnym partnerom namiesto dresov ušiť 6500 rúšok, aby ich venoval seniorom a pracovníkom do zariadení sociálnych služieb. Hokejová sezóna je však stále z dôvodu mimoriadnej situácie pozastavená, Kaufland sa spolu so zväzom preto rozhodli pokračovať v pomoci a prostredníctvom hráčov budú pomáhať zariadeniam sociálnych služieb. Do dobrovoľnej aktivity sa prihlásilo 50 hráčov, ktorí budú v priebehu mája dvakrát v týždni zabezpečovať nákupy pre seniorov v týchto zariadeniach podľa ich potrieb. Do kontaktu so seniormi pritom prichádzať nebudú, aby neohrozili ich zdravie.

Sme radi, že touto aktivitou pomôžeme tam, kde sa v týchto časoch pomoc najviac zíde. Chceme z hokeja vybudovať vzorovú komunitu, ktorá v náročných časoch vie podať pomocnú ruku, a následne v dobrých časoch prináša ľuďom radosť. Ďakujeme aj hráčom, ktorý sa do tejto aktivity zapojili. Radi by sme preto pomohli aj im,“ povedal generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček. Keďže aj samotní hráči sa musia v predčasne ukončenej sezóne popasovať s finančnými ťažkosťami, bude im za ich pomoc vyplatená „symbolická“ odmena.

V svojich predajniach sa Kaufland taktiež snaží prepájať seniorov s ľuďmi, ktorí im chcú pomôcť – či už s nákupom alebo inou formou. Preto pri vchode do každej predajne umiestnil na nástenku s ponukami „Hľadám/ponúkam“  kartičky s nápisom Susedská výpomoc. „V tomto období je veľmi dôležité si pomáhať navzájom a byť solidárni s ľuďmi, ktorí potrebujú pomôcť. Preto sme radi, že s naším dlhoročným partnerom sme spoločne našli ďalší spôsob, ako im podať pomocnú ruku,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Iniciatívu SZĽH a generálneho partnera Kauflandu bude koordinovať Asociácia odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS). Do projektu sa zapojí takmer 40 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov, miest a obcí, ako aj neziskové organizácie a občianske združenia zo všetkých 8 krajov.

Dnes sa nám zíde každá ruka aj noha. A o to viac, keď to budú silné a mladé ruky aj nohy. Zaangažovanie mladých hokejistov do nákupov pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb ušetrí sociálnym pracovníkom, alebo inštruktorom sociálnej rehabilitácie niekoľko desiatok hodín v mesiaci, ktoré môžu investovať do priamej práce s klientom. V mene Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb sa chcem poďakovať Kauflandu aj Slovenskému zväzu ľadového hokeja,uviedla prezidentka Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS) Mária Kovaľová a s úsmevom zakončila: “ Predpokladám, že mladí hokejisti nosením toľkých minerálok získajú pevnejšie svalstvo, a tým sa budú pripravovať aj na športový výkon, na ktorý sa už teraz môžeme tešiť.

Informačný servis

Viac k témam: Kaufland, PR, Slovenský zväz ľadového hokeja
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti zo slovenských líg budú pomáhať seniorom s nákupom © SITA Všetky práva vyhradené.