Hlas pravice odstupuje z parlamentných volieb v prospech strany Sloboda a solidarita

Slovensko Správy

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentná strana Hlas pravice odstupuje z parlamentných volieb v prospech strany Sloboda a Solidarita (SaS). Oznámil to vo štvrtok predseda Hlasu pravice Ondrej Matej v prítomnosti lídra SaS Richarda Sulíka.

„Voľby v sobotu 29. februára budú o charaktere štátu. Pripomínajú mi voľby v roku 1998, keď sme porážali mečiarizmus. Dnes musíme poraziť ficoizmus a stranu Smer. Ani dnes nie je výsledok ešte istý a môže rozhodovať každý jeden hlas. Preto Hlas pravice odstupuje z parlamentných volieb v prospech strany SaS,“ vyhlásil líder Hlasu pravice Ondrej Matej. Ten bol v minulosti poslancom parlamentu za SDKÚ-DS.

Matej uviedol, že SaS bude po voľbách presadzovať najdôležitejší bod programu Hlasu pravice, a to rovnú daň. Podľa Sulíka SaS má zavedenie rovnej dane v programe.

„S veľkou radosťou som sa na tomto bode dohodol,“ poznamenal Sulík. Ako ďalej povedal, teší ho, že sa pravicové sily dokázali dohodnúť na tom, aby pravicové hlasy vo voľbách neprepadli.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas pravice odstupuje z parlamentných volieb v prospech strany Sloboda a solidarita © SITA Všetky práva vyhradené.