Grécko zmierni opatrenia, napriek nárastu infikovaných plánuje otvoriť historické pamiatky

Správy Svet

20.3.2021 (Webnoviny.sk) – Grécka vláda v piatok oznámila, že otvorí niekoľko turistických oblastí. Rozhodla sa tak v rámci plánovanej obnovy turizmu od polovice mája.

Správu oznámili v čase nárastu denných potvrdených prípadov infekcie koronavírusom. Štátne nemocnice využívajú na liečbu aj súkromný sektor.

Od soboty zrušia nočný zákaz vychádzania počas víkendu. V pondelok príde na rad aj ďalšie zmiernenie opatrení, ako napríklad obmedzené otvorenie holičstiev a kaderníctiev alebo historických lokalít pre krátke výlety. Múzeá zostanú zatvorené.

Viac o téme: Koronavírus

Zástupca vlády Akis Skertsos objasnil, že novinky považujú za „ventily na uvoľnenie tlaku, ktoré zároveň pomôžu ľuďom vysporiadať sa s obmedzeniami„.

Otvorenie historických pamiatok, akou je napríklad Akropola, oznámili aj napriek silnej kritike asociácie štátnych zamestnancov pracujúcich v tejto oblasti. Upozorňujú, že zatiaľ nie sú dostatočne nastavené bezpečnostné opatrenia, no bližšie problém nešpecifikovali.

Vláda takisto obyvateľom poskytne možnosť každý týždeň sa zdarma otestovať.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko zmierni opatrenia, napriek nárastu infikovaných plánuje otvoriť historické pamiatky © SITA Všetky práva vyhradené.