Gorilu zranenú pri požiari zoo v Krefelde nedokázali veterinári uspať, nakoniec ju zastrelila polícia

Správy Svet

16.1.2020 (Webnoviny.sk) – Gorilu, ktorá utrpela vážne zranenia pri novoročnom požiari v zoo v nemeckom meste Krefeld, zastrelil príslušník polície. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra dpa. Doteraz nezverejnená dramatická udalosť sa odohrala po tom, čo sa veterinárom nepodarilo uskutočniť eutanáziu.

Ministerstvo vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko uviedlo, že záchranári, ktorí na Nový rok prehľadávali zvyšky vyhoreného pavilónu primátov, tam našli dve živé zvieratá: gorilu a samicu orangutana.

Druhú menovanú sa veterinárom podarilo eutanáziou navždy uspať, s gorilou však už taký úspech nemali. Po získaní povolenia od nadriadeného ju preto samopalom zastrelil 34-ročný policajt.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že požiar, ktorý pripravil o život desiatky zvierat, spôsobili lampióny, ktoré počas novoročných osláv vypustili tri ženy. Lampióny, ktorých vypúšťanie je v Nemecku protizákonné, nedopatrením pristáli v zoologickej záhrade. Polícia prípad rieši ako podpaľačstvo z nedbanlivosti, za ktoré hrozí maximálne päť rokov za mrežami.

Viac k témam: eutanázia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Gorilu zranenú pri požiari zoo v Krefelde nedokázali veterinári uspať, nakoniec ju zastrelila polícia © SITA Všetky práva vyhradené.