Glváč bude opäť čeliť pokusu o odvolanie, opozícia vyzbierala hlasy na zvolanie schôdze

Slovensko Správy

7.11.2019 (Webnoviny.sk) – Opozícia má dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej chce odvolať z funkcie podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD). Podpisy odovzdajú opoziční poslanci do podateľne v piatok. Informuje o tom na svojom facebookovom profile líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič.

Glváč čelí tlaku na odstúpenie od 21. októbra pre údajnú komunikáciu cez aplikáciu Threema s obžalovaným podnikateľom Mariánom K.

Opozícia sa prvýkrát pokúsila odvolať Glváča z funkcie 29. októbra. Parlament však neschválil program mimoriadnej schôdze. Otvorenie nepodporil poslanecký klub Mosta-Híd.

„Dali sme mu tým šancu, aby sa rozhodol sám. Musí však vedieť, že keď príde ďalší návrh na odvolanie, budeme hlasovať za,“ povedal novinárom Bugár v stredu 6. novembra. Glváč sa v deň mimoriadnej schôdze vyjadril, že sa v krátkom čase rozhodne, či odstúpi sám.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Glváč bude opäť čeliť pokusu o odvolanie, opozícia vyzbierala hlasy na zvolanie schôdze © SITA Všetky práva vyhradené.