Gabriela vraj vyhrala záhradný set, zlodejovi však dala údaje o platobnej karte a prišla o stovky eur

Slovensko Správy

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – O 600 eur zo svojho bankového účtu prišla Medzilaborčanka Gabriela, ktorej sa nevyplatila jej dôverčivosť. Páchateľovi totiž poskytla údaje od svojej bankomatovej karty.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom už vedie v prípade trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty spáchaného v súbehu s prečinom krádeže.

Výherkyňa záhradného setu

Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ešte v júni požiadal páchateľ pod zámienkou výhry v súťaži zverejnenej na sociálnej sieti od pani Gabriely údaje od jej bankomatovej karty.

„Oznámil jej, že sa stala výherkyňou záhradného setu v hodnote 532 eur, no vzhľadom k tomu, že sa tento tovar minul, tak jej peniaze pošle na jej bankový účet. Ubezpečil ju, že tak spraví hneď, ako mu ona zašle identifikačné údaje jej bankomatovej karty vrátane autorizačného kódu. Pani Gabriela bez uváženia poskytla neznámej osobe tieto údaje, čo samozrejme robiť nemala. Páchateľ si bez súhlasu pani stiahol z jej účtu sumu 300 eur,“ uviedla Ligdayová.

Sumu si stiahol dvakrát

Ako dodala, páchateľ toto konanie následne oznámil ako omyl a uviedol, že takto stiahnuté peniaze ako aj samotná sľúbená suma za výhru jej budú okamžite vložené na účet po tom, ako pošle ešte jeden autorizačný kód.

„Pani Gabriela tak opäť bez uváženia urobila. Páchateľ znova z účtu bez jej súhlasu stiahol ďalších 300 eur. Medzilaborčanku tak jej slepá dôverčivosť pripravila celkovo o 600 eur,“ skonštatovala hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje, aby ľudia nedôverovali neznámym osobám a neposkytovali im osobné údaje.

Viac k témam: krádež, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Gabriela vraj vyhrala záhradný set, zlodejovi však dala údaje o platobnej karte a prišla o stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.