Gabriel po hádke bodol svojho otca do brucha, pomoc však privolal až o tri dni

Slovensko Správy

6.2.2020 (Webnoviny.sk) – Obvineniam zo zabitia svojho otca čelí 38-ročný Gabriel z Kráľovského Chlmca. Rodinná dráma sa stala ešte 17. januára. Gabriel po predchádzajúcej hádke bodol kuchynským nožom 59-ročného otca do brucha. Pomoc však privolal až o tri dni.

Lekárom sa už muža nepodarilo zachrániť a koncom januára zomrel. Muža do nemocnice prijali s poranením brucha, ktoré údajne utrpel pri páde na sklo. Pitva však odhalila, že mal bodnorezné poranenie.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová, podľa výsledkov pitvy nebolo možné vylúčiť cudzie zavinenie, trebišovskí kriminalisti rozbehli dôkladné preverovanie celého prípadu a následne zadržali syna obete. Gabriel im odovzdal aj kuchynský nôž, ktorý zaslali na expertízu.

Po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazov ho obvinili zo zločinu zabitia. Vyšetrovateľ spracoval aj podnet na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí Gabrielovi trest na deväť až 12 rokov.

Viac k témam: útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Gabriel po hádke bodol svojho otca do brucha, pomoc však privolal až o tri dni © SITA Všetky práva vyhradené.