Foto: Opitý mladík autom narazil do chatrče aj unimobunky a z miesta nehody ušiel

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky čelí 21-ročný vodič z obce Lenartov (okres Bardejov). Dopustil sa ho ešte 11. októbra, keď hodinu po polnoci v rodnej obci v rómskej osade sa dostatočne nevenoval riadeniu Škody Fabie a vrazil do chatrče i do obytnej unimobunky. „Vodič spôsobil dopravnú nehodu, no nesplnil si svoje zákonom stanovené povinnosti účastníka dopravnej nehody a z miesta odišiel,“ uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Polícia vodiča o niekoľko hodín vypátrala a podrobila dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok dosiahol hodnotu nad jedno promile.

Vypracovaným odborným vyjadrením znalca z odboru zdravotníctvo a farmácia bolo preukázané, že vodič v čase nehody mal hladinu alkoholu v krvi v hodnote viac ako dve promile,“ uviedla Ligdayová. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil a škodu vyčíslili na 800 eur. Vodič je stíhaný na slobode.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Opitý mladík autom narazil do chatrče aj unimobunky a z miesta nehody ušiel © SITA Všetky práva vyhradené.