Foto: Opitého muža museli spacifikovať, rodine aj policajtom sa vyhrážal zabitím

Slovensko Správy

30.11.2019 (Webnoviny.sk) – Do Koceľoviec v okrese Rožňava privolali policajtov v piatok 29. novembra popoludní k 65-ročnému mužovi, ktorý pod vplyvom alkoholu niekoľkokrát zaútočil na svoju manželku a rodine sa vyhráža zabitím. Informuje o tom košická krajská polícia na svojom facebookovom profile. Muž bol zamknutý v izbe a spoza dverí kričal na policajtov a členov rodiny, aby okamžite odišli preč. Začal sa im vyhrážať, že ich zastrelí.

Mal mať dýku aj strelnú zbraň

Jeden z členov rodiny polícii potvrdil, že muž môže mať v izbe strelnú zbraň a dýku. Polícia preto privolala posily. Pripravený bol aj vyjednávač. Policajti istení psovodom vošli do domu, čo však zaregistroval agresívny muž a zo zamknutej izby začal vykrikovať, že zabije a zastrelí každého, kto vstúpi do izby.

Muž nereagoval ani na opakované výzvy policajtov a neupokojil sa. Policajti preto museli okamžite konať. Vykopli dvere a vtrhli do izby, v ktorej muž sedel na posteli s rukami skrytými pod perinou.

Museli ho spacifikovať

Policajti v zmysle zákona použili hrozbu služobnou zbraňou, muž sa postavil a snažil sa zaútočiť na policajtov a neustále opakoval vyhrážky zabitím. Nakoľko naďalej aktívne odporoval, museli ho policajti spacifikovať.

Muža obvinili z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Umiestnili ho do cely policajného zaistenia a spracovali podnet na jeho stíhanie vo väzbe.

Viac k témam: vyhrážanie zabitím
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Opitého muža museli spacifikovať, rodine aj policajtom sa vyhrážal zabitím © SITA Všetky práva vyhradené.