Fico sa v parlamente zastal Blahu, naložil Kollárovi a potom si ho podala koalícia (video)

Slovensko Správy

20.3.2020 (Webnoviny.sk) – Pri menovaní lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára na post predsedu Národnej rady SR (NR SR) hovoríme o bezpečnostnom riziku. V rozprave k voľbe predsedu parlamentu to v pléne povedal predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Poslanci na ustanovujúcej schôdzi volia aj vedenie parlamentu. Práve Kollár bol kandidátom na obsadenie funkcie predsedu NR SR a nakoniec ho poslanci 106 hlasmi aj zvolili.

Smer-SD nepodporí Kollára

Fico v pléne zdôraznil, že šéf zákonodarného orgánu je druhý najvyšší ústavný činiteľ v tomto štáte, má previerku na prísne tajné a budú sa k nemu dostávať všetky tajné informácie. Prepojenie Kollára na organizovaný zločin a mafiu je podľa predsedu Smeru-SD jasné. Strana preto Kollára do tejto funkcie nepodporí.

„Rešpektujem, že ste ako predseda hnutia Sme rodina dostali vlastnú politickú stranu do parlamentu. Uvedomme si však, čo a koho ideme voliť za predsedu parlamentu. Vaša koalícia má v pléne 95 poslancov. Preto sa pýtam, prečo má byť predsedom práve Boris Kollár,“ uviedol Fico.

Blaha prirovnaný ku koronavírusu

Kollárovi pripomenul jeho sms komunikáciu s 15-ročnou drogovo závislou chovankyňou v zariadení Čistý den. „Taktiež ste odfotený s ľudmi zo slovenského podsvetia a mafie na Kube, čo je jasným dôkazom toho, že na nich máte prepojenie,“ priblížil predseda opozičného Smeru-SD.

Fico sa vyjadril aj k vyjadreniam opozičných politikov na adresu poslanca Smeru-SD Ľuboša Blahu. Predstavitelia strán Za ľudí, Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyhlásili, že Blahu nepodporia do funkcie predsedu ľudskoprávneho výboru NR SR. Predseda SaS Richard Sulík označil Blahu za hanbu a prirovnal ho ku koronavírusu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ustanovujúca schôdza parlamentu (fotografie)

„Na Ľuboša Blahu boli použité veľmi tvrdé slová. On nie je hanbou, ale hanbou je nazvať ho koronavírusom, ktorý je potrebné izolovať. To ja považujem za hanebné a smiešne,“ reagoval bývalý premiér. Blahu označil za poslanca s autentickými a originálnymi názormi.

Na záver poďakoval všetkým, ktorí v súčasnosti bojujú s koronavírusom na Slovensku a dodal, že strana Smer-SD z tejto témy nebudú vytĺkať politický kapitál. Jeho prejav vyvolal búrlivú reakciu koaličných poslancov.

Viac k témam: predseda hnutia Sme rodina, predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda strany Smer-SD, ustanovujúca schôdza
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa v parlamente zastal Blahu, naložil Kollárovi a potom si ho podala koalícia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.