Férové parkovanie, tisíce stromov aj desiatky architektonických súťaží sľubuje Vallo do nového roka

Slovensko Správy

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Budúci rok čaká primátora Bratislavy Matúša Valla a jeho tím „kopec práce s prípravou spustenia férového parkovania“. Ako pre agentúru SITA povedal Vallo, počas roka 2020 plánuje Bratislava vyhlásiť aj 42 architektonických súťaží, medzi nimi napríklad pre kúpele Grössling, námestie SNP, Kamenné námestie, Komenského námestie, mestské nájomné bytové domy, Archív mesta Bratislavy, Depozitár pre Galériu a Múzeum mesta Bratislavy.

Ako ďalej uviedol Vallo, aj v budúcom roku chcú pokračovať v plnení záväzku, že vysadia 10-tisíc stromov a tri nové mestské aleje. Chcú tiež začať s „komplexnou revitalizáciou Sadu Janka Kráľa“. Mesto bude pokračovať aj v modernizácii Dúbravsko-Karloveskej radiály v úseku od Molecovej po tunel pod Bratislavským hradom.

Dúfame, že nebudeme musieť bojovať so snehom,“ okomentoval primátor Vallo svoje očakávania od začiatku roka 2020. Podľa jeho slov chcú budúcu zimnú sezónu vylepšiť zimnú údržbu, zameriavať sa však budú aj na letné kosenie a predchádzanie premnoženiu komárov.

Postupne budeme spúšťať aj mestský komunálny podnik, ktorý na seba preberie viaceré služby mesta,“ dodal na záver Vallo s tým, že v roku 2020 sa chcú aj intenzívnejšie pustiť do opráv a rekonštrukcií ciest.

Viac k témam: Bratislavský hrad, Námestie SNP v Bratislave, parkovacia politika, stromová alej, výsadba stromov, zeleň
Zdroj: Webnoviny.sk – Férové parkovanie, tisíce stromov aj desiatky architektonických súťaží sľubuje Vallo do nového roka © SITA Všetky práva vyhradené.