Fabrika v Partizánskom vyrobila už 150 000 rúšok, garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín

Slovensko Správy

7.4.2020 (Webnoviny.sk) – Šíriaci sa koronavírus donútil aj firmu Vulkan z Partizánskeho, aby sa zamerala na produkciu bavlnených ochranných rúšok. Generálny riaditeľ Jozef Peter tvrdí, že by mali vyrobiť tisíce rúšok denne.

S distribúciou začali už od 20. marca a vyrobili už 150-tisíc rúšok. Spoločnosť zároveň garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín.

Opakované použitie po dezinfekcii

Ochranné rúška na tvár sú vyrábané zo 100 % bavlny a po použití sa môžu dezinfikovať žehlením alebo aj praním na 60 – 90 stupňov. Tento materiál odporúča aj námestník ministerstva zdravotníctva v Českej republike.

Viac k téme Koronavírus

„Ukazuje sa, že používanie jednorazových rúšok je príliš náročné. A nedajú sa často opakovane používať. Aj my budeme uvažovať nad týmm, aby sme pre obyvateľstvo získali textilné rúška,“ vyjadril sa Roman Prymula pre webový portál iDNES.cz.

Vulkan Partizánske a.s. patrí medzi európskych lídrov v oblasti výroby špeciálnej celogumovej, gumolisovanej obuvi a polotovarov. Nadviazal na pôvodný výrobný program ručne vyrábanej špeciálnej obuvi a v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov obuvi na Slovensku.

Kontakt a bližšie informácie

Ohľadom dopytov sa môžete obrátiť mailom na:

Email: ruska@vulkan.sk,

SMS správa na tel. číslo: 0911232484

Správa na instagram: @vulkanpartizanske.

Ochranné rúška na ústa je možné kúpiť aj osobne v Bratislave v prevádzke Friers na Kollárovom námestí 20. Otváracie hodinu sú od 11:00 do 01:00 v noci.

Okrem ochranných rúžok sú v ponuke aj ochranné gumové topánky, gumáky. Vulkan Partizánske spúšťa aj mobilný predaj, pojazdnú predajňu. Začína v nitrianskom kraji. Odporúča, aby ich kontaktovali starostovia obcí ohľadom dohodnutia termínu a miesta príjazdu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Fabrika v Partizánskom vyrobila už 150 000 rúšok, garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.