Európska únia podľa prezidentky zohrá v boji proti koronavírusu kľúčovú úlohu

Slovensko Správy

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej bude Európska únia (EÚ) zohrávať kľúčovú úlohu v boji proti koronavírusu a jeho následkom. Počas budúceho týždňa sa preto telefonicky spojí s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyen. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Európska únia bude zohrávať kľúčovú úlohu pri zmierňovaní ekonomických a sociálnych dopadov súčasnej krízy,“ napísal Strižinec.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že Čaputovú čaká budúci týždeň aj telefonát s predsedníčkou EK Ursulou von der Leyen. Diskutovať budú aj o aktuálnej situácii a o formách európskej pomoci a solidarity.

Prezidentka chce taktiež v najbližších dňoch o aktuálnej situácii diskutovať aj s novým ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivanom Korčokom (nom. SaS).

Na Slovensku bolo do stredy 8. apríla potvrdených 701 prípadov nákazy koronavírusom. Od 12. marca tu platí mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú predškolské a školské zariadenia, maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Zaviedla sa povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Počas veľkonočných sviatkov platí s istými výnimkami zákaz vychádzania.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia podľa prezidentky zohrá v boji proti koronavírusu kľúčovú úlohu © SITA Všetky práva vyhradené.