Elon Musk vyhral spor s jaskyniarom, verdikt znovunastolil jeho vieru v ľudstvo

Správy Svet

7.12.2019 (Webnoviny.sk) – Americký podnikateľ Elon Musk vyhral v piatok súdny spor s britským jaskyniarom Vernonom Unsworthom, ktorý ho zažaloval za nactiutŕhanie. Spor vyplynul z toho, že šéf spoločnosti Tesla v nahnevanom príspevku na svojom twitterovom účte napísal o Unsworthovi že je „pedo-chlapík“ (pedo guy), čo Brit vnímal ako označenie za pedofila. Preto Muska zažaloval a požadoval od neho odškodné 190 miliónov dolárov za hanbu a poníženie, ktoré mu spôsobil.

Musk však svoje konanie bránil s tým, že výraz pedo nepoužil odkazujúc na pedofíliu, slovo podľa neho znamená „odporný starý muž„. V Muskov prospech rozhodla na federálnom súde v Los Angeles osemčlenná porota, ktorá sa o rozhodnutí radila menej ako hodinu. Samotný proces trval štyri dni. Podľa predsedu poroty Joshuu Jonesa sa Unsworthovej obhajoba nesústredila na dôkazy, ale skôr apelovala na pocity porotcov.

Musk po vyhlásení verdiktu povedal, že znovunastolil jeho vieru v ľudstvo. Unsworth sa po procese zase vyjadril, že rozhodnutie súdu akceptuje.

Výmena ostrých stanovísk medzi Muskom a Unsworthom sa odohrala v roku 2018 počas drámy v thajskej jaskyni, kde bol uväznený tím mladých thajských futbalistov a celý svet sledoval, či sa ich podarí vyslobodiť z jaskyne skôr, ako ju úplne zaplaví voda. Unsworth sa vtedy podieľal na záchranných operáciách a hádka medzi ním a Muskom sa odohrala po tom, ako mu známy vynálezca ponúkol pomoc a on ju odmietol. V rozhovore na spravodajskej stanici CNN vtedy Muskovi odkázal, že si iba robí reklamu a že ponorka, ktorú na záchrannú misiu ponúka, je pre tento prípad úplne nevhodná a má si ju „strčiť tam, kde to bolí„. Musk na jeho vyjadrenia vzápätí zareagoval spomínaným nahnevaným príspevkom na Twitteri. Neskôr ho však zmazal a ospravedlnil sa zaň.

Viac k témam: súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Elon Musk vyhral spor s jaskyniarom, verdikt znovunastolil jeho vieru v ľudstvo © SITA Všetky práva vyhradené.