Dva z jedenástich míľnikov ministerstva spravodlivosti majú oneskorenie, ide aj o reformu insolvenčného konania

Slovensko Správy

29.4.2023 (SITA.sk) – Dva z jedenástich míľnikov Ministerstva spravodlivosti (MS) SR, ktorých lehota na splnenie uplynula v prvom štvrťroku 2023, majú oneskorenie. Vyplynulo to z aktualizovaného semaforu pre Plán obnovy a odolnosti v justícii. Informovalo o tom Analytické centrum MS SR na svojej domovskej stránke.

Ako centrum konkretizovalo, ide o zmenu siete súdov a zmenu legislatívy pri reforme insolvenčného konania. V prvom prípade Národná rada SR posunula výkon súdnictva v zmenenej sieti súdov zo začiatku roka 2023 na jún 2023, pričom digitalizáciu insolvenčného konania musí ešte len schváliť.

Ministerstvo podľa analytického centra realizuje Plán obnovy a odolnosti v upravenom rozsahu 235 miliónov eur, pričom pôvodný rozsah bol 261 miliónov eur. Dva míľniky rezort spravodlivosti už splnil, a to posilňovanie integrity a nezávislosti súdnictva, ako aj legislatívnu úpravu súdnej mapy. MS SR očakáva splnenie ostatných míľnikov v najbližších mesiacoch a rokoch.

Viac k témam: Justícia, Nezávislosť súdnictva, Plán obnovy a odolnosti, Reforma justície, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Dva z jedenástich míľnikov ministerstva spravodlivosti majú oneskorenie, ide aj o reformu insolvenčného konania © SITA Všetky práva vyhradené.