Druhý deň po sebe sa na tom istom mieste zosunula lavína, zabila záchranárov i civilistov

Správy Svet

5.2.2020 (Webnoviny.sk) – Len deň po tom, ako v hornatom regióne na východe Turecka zasypala lavína 14 ľudí, zosunula sa v stredu na rovnakom mieste ďalšia lavína. Tá pochovala desiatky záchranárov, policajtov a civilistov, ktorí sa podieľali na pátraní po nezvestných po páde utorňajšej lavíny.

V oboch lavínach zahynulo spolu najmenej 38 ľudí, informujú turecké médiá. Už v utorok zahynulo po zosunutí sa prvej lavíny päť ľudí. Dve osoby zachránili a ďalšie dve boli nezvestné. Pri páde druhej lavíny prišlo v stredu o život ďalších 33 ľudí, a viac ako päťdesiat osôb je nezvestných, informovalo turecké ministerstvo vnútra.

K tragédii došlo dva dni po sebe blízko mesta Bahcesehir vo východotureckej provincii Van, ktorá hraničí s Iránom. Na pátraní po dvoch nezvestných po zosunutí sa utorňajšej lavíny sa podľa tureckej televízie NTV podieľalo okolo 300 záchranárov a pomáhali im aj policajti a civilisti.

Viac k témam: lavína, pátranie, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk – Druhý deň po sebe sa na tom istom mieste zosunula lavína, zabila záchranárov i civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.